POZIV RODITELJIMA ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA PROJEK "OSIGURAVANJE ŠKOLSKE PREHRANE ZA DJECU U RIZIKU OD SIROMAŠTVA"

Autor: Ana Kreković, 4. 9. 2018.

POZIV RODITELJIMA ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA PROJEK"OSIGURAVANJE ŠKOLSKE PREHRANE ZA DJECU U RIZIKU OD SIROMAŠTVA"

Molimo roditelje učenika koji ispunjavaju neki od kriterija za uključivanje u Projekt kojim će se u školskoj godini 2018./2019. osigurati školska prehrana za učenike u riziku od siromaštva, da se jave u Školu te da dostave dokumentaciju kojom se dokazuje da zadovoljavaju jedan od kriterija:

1. Djeca iz višečlane obitelji (obitelj s troje i više djece)

(Navedeni kriterij se dokazuje predočenjem rodnih listova djece, potvrde o školovanju i drugi dokumenti koji dokazuju ovaj kriterij)

2. Djeca bez odgovarajuće roditeljske skrbi, djeca koja se nalaze na skrbi izvan vlastite

obitelji (npr. u udomiteljskoj obitelji) i djeca s poremećajem u ponašanju

(Navedeni kriterij se dokazuje rješenjem o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi)

3. Djeca iz jednoroditeljskih obitelji

(Navedeni kriteriji se dokazuje predočenjem smrtnog lista ili odlukom o roditeljskoj skrbi)

4. Djeca korisnika zajamčene minimalne naknade ili druge naknade sukladno Zakonu o

socijalnoj skrbi (doplatak za pomoć i njegu, osobna invalidnina i sl.)

(Navedeni kriteriji se dokazuju rješenjem Centra za socijalnu skrb o ostvarenom pravu)

5. Djeca iz obitelji koje su korisnici prava na doplatak za djecu

(Navedeni kriteriji se dokazuju rješenjem o priznavanju prava na doplatak za djecu i potvrdom o primitku doplatka za djecu)

6. Djeca kojem su jedan ili oba roditelja nezaposleni

(Navedeni kriteriji se dokazuju potvrdom o vođenju u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili drugim dokumentom koji dokazuje ovaj kriterij)

7. Djeca romske i/ili ostalih nacionalnih manjina

(Navedeni kriterij se dokazuje rodnim listom)

8. Djeca s teškoćama u razvoju/težim zdravstvenim teškoćama

(Navedeni kriterij se dokazuju rješenjem o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi ili mišljenje relevantnog tijela, nalaz vještačenja te druga dokumentacija koja dokazuje ovaj kriterij)

9. Obitelj u kojoj je jedan ili oba roditelja (članovi obitelji) teže bolesna/osobe s invaliditetom

(Navedeni kriterij se dokazuje  zdravstvenom dokumentacijom)

10. Djeca iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po osobnoj procjeni djelatnika Škole ili  Centra za socijalnu skrb, nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim     okolnostima

(Navedeni kriterij se dokazuje mišljenjem ili izjavom školskog pedagoga, učitelja, ravnatelja, socijalnog radnika i dr. - po ovom kriteriju se može uključiti najviše 5% od ukupnog broja djece prijavljene za sudjelovanje u Projektu po pojedinoj partnerskoj organizaciji.

NAPOMENA:

Kako bi učenik bio prihvatljiv za sudjelovanje u projektu, Školi je potrebno javiti ime učenika te dostaviti dokaz o ispunjavanju kriterija. Za Projekt će se moći prijaviti samo oni učenici koji nisu ostvarili pravo na besplatan obrok po drugoj osnovi te koji ispunjavaju neki od gore navedenih kriterija i posjeduju dokaz o tome.

Rok za iskaz interesa za sudjelovanje u Projektu je do 11. rujna 2018. godine.

Podatke o djeci i potrebnu dokumentaciju molimo dostaviti razrednicima ili pedagoginji.

Ravnateljica Marija Čović, dipl. uč.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola "dr. Ante Starčević" Pazarište Klanac / Klanac 3, HR-53212 Klanac / os-astarcevic-klanac.skole.hr / ured@os-astarcevic-klanac.skole.hr