Malim bolesnim prijateljima došao sveti Nikola

Autor: Ana Kreković, 8. 12. 2015.

Na Dječjem odjelu Opće bolnice Gospić, danas je bilo posebno veselo i raspjevano. Učenici razredne nastave  Osnovne škole dr. Ante Starčevića Pazarište Klanac, i ove godine upriličili su veselu priredbu povodom svetog Nikole. Naši učenici istaknuli su se posebno lijepim vođenjem prisutnih kroz priču o isčekivanju tog sveca. Pjesma i smijeh zagrijali su sva srca. Prepun hol odjela bio je pretijesan za sve gledatelje a vrhunac je bio sveti Nikola kojeg su glasno dozvala djeca.

Iz pune vreće omiljenog dječjeg sveca redali su se darovi za svu prisutnu djecu. Naša ravnateljica imala je također pune ruke poklona koje su poslali učenici predmetne natave. Nisu izostale ni želje za  ozdravljenjem malih bolesnika , što bržim povratkom svojim kućama i  školskim klupama.

Da bi odjel i ove godine bio lijepo ukrašen, pobrinule su se učiteljice Lidija Bregant Jelić, Ruža Jelić i Elizabeta Starčević koje marljivo rade na ovom projektu „Daj Božiću čar, bolesnom prijatelju udijeli dar“ već osam godina. Ove godine izradile su ukrase od recikliranog materijala odnosno od otpada kojeg su odjenule u novo, zanimljivo ruho i dale mu ulogu uljepšavanja bolničkog interijera.

L.B.Jelić

Slike možete pogledati ovdje.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola "dr. Ante Starčević" Pazarište Klanac / Klanac 3, HR-53212 Klanac / os-astarcevic-klanac.skole.hr / ured@os-astarcevic-klanac.skole.hr